Co wziąć pod namiot, aby niczego nie zabrakło?

Co wziąć pod namiot, aby niczego nie zabrakło?

Obecnie wiele osób preferuje luksusowy wypoczynek w kurortach, a kontakt z naturą ogranicza do zwiedzania ciekawych miejsc. Mimo wszystko wciąż pewną popularnością cieszą się tradycyjne wycieczki pod namiot. Jeśli wybierzemy odpowiednio odosobnione miejsce, będziemy w stanie wreszcie odpocząć od zgiełku i tłumów typowych dla dużych miast. Jednak zawsze pojawia się sakramentalne pytanie co wziąć pod namiot – w końcu nie chcielibyśmy musieć przerywać wycieczki, ponieważ zapomnieliśmy jakiegoś kluczowego elementu, bez którego obejść się nie możemy. Wobec tego co wziąć na wycieczki pod namiot czy obozy survivalowe dla dzieci?

Odpowiednio przygotuj się przed wyjazdem

Warto odpowiednio wcześniej ułożyć listę potrzebnych przedmiotów, aby mieć dużo czasu na ich zorganizowanie. Nie powinno się odkładać koniecznych zakupów na ostatnią chwilę, ponieważ skończy się to tylko niepotrzebnym stresem, a może i nawet pominięciem czegoś ważnego. Przed samym wyjazdem dobrze jest jeszcze raz sprawdzić, czy na pewno wszystko spakowaliśmy. Przy robieniu listy musimy wziąć pod uwagę, ile mamy miejsca i w jaki sposób planujemy dotrzeć na miejsce biwaku.

Rzecz najważniejsza – namiot

Wydaje się to oczywiste i raczej trudno, żeby ktoś zapomniał namiotu na wyjazd pod namiot. Nie o to jednak chodzi. Kluczowe jest, żeby namiot był dobrej jakości i w odpowiednim stanie. Nie powinniśmy użytkować starych, ciężkich i trudnych do rozłożenia sprzętów, które mają dobre kilkanaście lat. Jeśli nie mamy na stanie czegoś porządnego i nie stać nas na taki zakup, z pewnością jakiś członek rodziny lub znajomy będzie skłonny go nam pożyczyć. Namiot przede wszystkim powinien być wodoodporny i lekki, należy także zadbać, aby było w nim wystarczająco miejsca dla wszystkich wycieczkowiczów.

Śpiwór i karimata

Spanie na samej podłodze namiotu to bardzo kiepski pomysł. Nie dość, że będzie nam zimno i niewygodnie, to być może też przemokniemy. Najrozsądniejszym wyjściem jest zabranie ze sobą karimaty i ciepłego, wygodnego śpiwora. Nie zajmują one za dużo miejsca, a są absolutnie niezbędne.

Przedmioty gastronomiczne

W zależności od potrzeb może to być kuchenka turystyczna, sztućce, talerze i kubki, a także garnki i inne potrzebne akcesoria. Jeść coś trzeba i najlepiej, gdyby to nie była potrawa jedzona prosto z puszki. Musimy zadbać o odpowiednie odżywianie, zwłaszcza jeśli planujemy na przykład długie wycieczki piesze po lasach lub górach. Jeśli chodzi o samo jedzenie, powinno być odpowiednio zabezpieczone i mieć odległy termin ważności. Nie warto brać rzeczy, które szybko się psują, a nie mamy gdzie ich przechowywać i wiemy, że ich najprawdopodobniej i tak nie zjemy.

Odpowiedzi na pytanie co wziąć pod namiot może być wiele, są jednak przedmioty, bez których absolutnie nie sposób się obejść.

Dodaj komentarz